All-on-4®

Kiedy ostatnio wgryzłeś się w chrupiące jabłko? Boisz się rozmawiać z ludźmi z powodu problemów z zębami? Czy masz protezę, która zamiast wsparcia przysparza Ci kłopotów i powoduje uczucie dyskomfortu?

Więcej niż uśmiech

Zęby pełnią ważną rolę w codziennym życiu. Ładny, naturalnie wyglądający uśmiech postrzegany jest jako symbol zdrowia i urody. Co więcej, sprawne zęby pozwalają nam cieszyć się jedzeniem, które uwielbiamy. Dodają nam pewności siebie w pracy i pozwalają pozostać aktywnym na długie lata.

Czy wiesz, że...?

3 600 000 000 *ludzi na świecie ma niepełne uzębienie? Miliony ludzi na całym świecie nie mają jednego albo kilku zębów? Powody tego są różne: to może być wypadek, choroba czy nieodpowiednia pielęgnacja. * wniosek oparty na kilku raportach stomatologicznych

Każdy brakujący ząb może mieć negatywny wpływ na jakość Twojego życia. Dlatego ważne jest znalezienie dobrego i długotrwałego rozwiązania w porozumieniu z Twoim dentystą.

Protezy bardzo często nie są dobrym rozwiązaniem

W przypadku braku większej liczby zębów protezy są pierwszym rozwiązaniem, jakie przychodzi do głowy. Jednak posiadacze protez często narzekają na problemy i dyskomfort. Nawet po niezliczonej liczbie wizyt, które mają na celu naprawienie protez, niektórzy wciąż są sfrustrowani i odczuwają ból.

Jeśli doświadczasz podobnych problemów, nowoczesne rozwiązania stomatologiczne mogą pomóc Ci odzyskać dawną sprawność Twoich zębów i poprawić jakość Twojego życia.
Dentysta pomoże Ci znaleźć rozwiązanie, które zastąpi źle dobrane protezy naturalnie wyglądającymi i w pełni sprawnymi zębami.
Zacznij tworzyć listę potraw, których odmawiałeś sobie przez lata! Od następnego pysznego posiłku dzieli Cię już tylko kilka kroków. 

Konsekwencje źle dopasowanego uzębienia

Dyskomfort i niewygodne użytkowanie

Podobnie jak wielu posiadaczy protez, możesz być niezadowolony z dopasowania Twojej protezy. Niezabezpieczone protezy zwykle przesuwają się w ustach podczas jedzenia i rozmowy, wywierając nacisk na dziąsła i kości szczęki i w końcu prowadząc do bolesnych stanów zapalnych.

Problemy z przeżuwaniem i mówieniem

Protezy często powodują problem z przeżuwaniem, co może zniechęcać Cię do spożywania ulubionego jedzenia. Plastikowe części pokrywające podniebienie mogą mieć negatywny wpływ na doznania podczas jedzenia. Protezy mogą również wpływać na to, jak wymawiasz słowa, co może powstrzymywać Cię przed swobodnym wypowiadaniem się wśród ludzi.

Zmiany w wyglądzie

W momencie, gdy zęby i korzenie zębów nie stymulują już kości szczęki, zaczyna się ona kurczyć.

Kurcząca się kość szczęki często negatywnie wpływa na dopasowanie protezy, co zmusza do częstszych wizyt u dentysty. Brakujące uzębienie może w późniejszym czasie wpływać na wygląd, ponieważ usta nie są już podtrzymywane od środka. Podbródek zaczyna poruszać się w przód i w tył, a usta kierują się do wewnątrz.

 

Obrazek dokładnie pokazuje konsekwencje utraty zębów i kości

 

Mamy dobre wieści

Twoja przygoda z protezami lub wadliwym uzębieniem wkrótce dobiegnie końca, a Ty odzyskasz swój wspaniały uśmiech w zaledwie jeden dzień (Jeśli spełnione zostaną kryteria pacjenta i osiągnięta zostanie odpowiednia stabilność, można założyć wszystkie implanty z odnową tymczasową w dniu zabiegu. Leczenie implantami stomatologicznymi jest zabiegiem chirurgicznym i wymaga uprzedniej oceny dentysty w celu upewnienia się, że zdrowie stomatologiczne i ogólne pacjenta pozwala na leczenie implantami stomatologicznymi. Aby wykonać leczenie All-on-4®, konieczne jest spełnienie określonych warunków stomatologicznych. Lekarz prowadzący może zaproponować inne lub zmienione leczenie).

Metoda leczenia All-on-4®

Metoda leczenia Nobel Biocare All-on-4® to sprawdzone rozwiązanie w postaci implantu, stworzone specjalnie dla ludzi z brakującym lub wadliwym uzębieniem.

Wykorzystując jedynie cztery implanty zębowe w celu zabezpieczenia naturalnie wyglądającej odbudowy, All-on-4® zapewnia stabilne, sprawne i mocne zęby tymczasowe w zaledwie jeden dzień*.
Setki tysięcy ludzi korzystają z All-on-4® i jest to poparte prawie 20 latami badań.

Korzyści All-on-4®

 

Lepsza jakość życia

(Mozzati M, Arata V, Gallesio G, Mussano F, Carossa S. Immediate postextractive dental implant placement with immediate loading on four implants for mandibular full-arch rehabilitation: a retrospective analysis. Clin Implant Dent Relat Res 2013;15:332–4)

Odzyskaj zęby, które wyglądają naturalnie i z którymi czujesz się swobodnie. W zależności od sytuacji dentysta może wstawić zęby tymczasowe tego samego dnia, w którym zakładane są implanty.

Krótszy czas leczenia

Z uwagi na fakt, że potrzebne są tylko cztery implanty, a zęby tymczasowe można założyć tego samego dnia, leczenie przebiega szybciej i jest bardziej opłacalne niż inne rozwiązania ( Babbush CA, Kanawati A, Kotsakis GA, Hinrichs JE. Patient-related and financial outcomes analysis of conventional full-arch rehabilitation versus the All-on-4 concept: A cohort study. Implant Dent 2014;23:218–24).

Rozwiązanie poparte badaniami naukowymi

Sukces produktów stworzonych przez Nobel Biocare, światowego lidera w dziedzinie technologii implantów stomatologicznych, potwierdza duża liczba badań klinicznych i 10 lat obserwacji pacjentów (Malo P, de Araújo Nobre M, Lopes A, Moss SM, Molina GJ. J Am Dent Assoc 2011; 142(3):310–20. A longitudinal study of the survival of All-on-4 implants in the mandible with up to 10 years of follow-up).

Zainwestuj w resztę swojego życia

Na pierwszy rzut oka koszty mogą wydawać się duże, jednak w przypadku innych rozwiązań koszty utrzymania mogą być dużo wyższe (Vogel R, Smith-Palmer J, Valentine W. Evaluating the health economic implications and cost-effectiveness of dental implants: a literature review. Int J Oral Maxillofac Implants 2013;28:343–56). Jeśli zaangażujesz się w pielęgnację, Twoje implanty będą służyły Ci przez całe życie.

 

98 % pacjentów poleciłoby metodę leczenia All-on-4®

Metoda leczenia Nobel Biocare All-on-4® jest sprawdzoną procedurą stosowaną w leczeniu setek tysięcy pacjentów na całym świecie. Wysoki poziom satysfakcji klienta mówi sam za siebie.

98% pacjentów poleciłoby ten sposób leczenia.
95% pacjentów jest zadowolonych ze swoich nowych zębów.
74 % bardzo zadowolonych
21 % zadowolonych
88 % jest pewnych, że poleci ten sposób leczenia
10 % rozważa polecenie go znajomym

Pierwszy krok do odzyskania uśmiechu

Podczas konsultacji z dentystą dowiesz się wszystkiego, co musisz wiedzieć o rozpoczęciu leczenia metodą All-on-4®, w tym o kosztach i przebiegu leczenia.

Pamiętaj: w dniu leczenia możesz opuścić klinikę ze sprawnymi zębami tymczasowymi!
Uśmiechnij się i ciesz się życiem! Po tym, jak dziąsła będą wyleczone, a implanty osadzone, wrócisz do dentysty, aby otrzymać ostateczne zęby, przygotowane specjalnie dla Ciebie.

Jak może wyglądać dzień leczenia

Po przybyciu do kliniki pierwszym krokiem jest otrzymanie znieczulenia ogólnego.

Zabieg: chirurg umieszcza cztery implanty w szczęce.

Zaraz po zabiegu technik dentystyczny przygotowuje nowe tymczasowe zęby.

Twój nowy uśmiech — wychodzisz z kliniki z zębami tymczasowymi.

 

Dlaczego dentyści wybierają Nobel Biocare?

– Najdłuższa na świecie historia implantów dentystycznych

– Sprzedaż ponad 150 milionów implantów

– Potwierdzone rozwiązania i 4400+ niezależnych badań z użyciem danych dotyczących naszych produktów

– Produkty wysokiej jakości z USA i Szwecji

Ważne informacje o bezpieczeństwie
Umieszczenie implantów stomatologicznych następuje podczas zabiegu. Chirurgia stomatologiczna niesie ze sobą pewne ogólne zagrożenia, w tym zakażenie kości, mrowienie spowodowane uszkodzeniem tkanki nerwowej, które może być czasowe lub długotrwałe, oraz nadmierne krwawienia podczas zabiegu lub po jego zakończeniu.
Implanty stomatologiczne nie są odpowiednie dla wszystkich pacjentów. Po umieszczeniu implanty stomatologiczne mogą nie złączyć się z kością. W takim przypadku konieczne będzie ich usunięcie w procedurze wtórnej. Porozmawiaj z dentystą, aby dowiedzieć się, czy implanty stomatologiczne są dla Ciebie odpowiednim rozwiązaniem.
Więcej informacji znajdziesz na stronie nobelbiocare.com/patientsafety