Co zrobić, kiedy ząb zostanie wybity

W przypadku utraty zęba w wypadku należy przestrzegać pewnych zasad, które zwiększą szanse stomatologa na jego uratowanie.

 

Straciłem ząb w wypadku. W jaki sposób mogę go odbudować?

Poniżej przedstawiono, jak należy zachować się po wypadku.

- Zachowaj spokój.

- Znajdź ząb i podnieś go, trzymając za koronę (białą część). Należy unikać dotykania korzenia.

- Jeżeli ząb jest brudny, umyj go krótko (maks. 10 sekund) pod bieżącą, zimną wodą i włóż go z powrotem na miejsce. Następnie zagryź chusteczkę, aby utrzymać go w tym miejscu.

- Jeżeli wykonanie poprzedniego kroku nie jest możliwe, należy umieścić ząb w szklance mleka lub innego odpowiedniego płynu oraz zanieść go na pogotowie.

- Ząb można także przenieść w ustach, trzymając go przy wardze lub policzku.

- Nie należy przechowywać go w wodzie.

- Należy natychmiast zgłosić się na leczenie stomatologiczne.

Dowiedz się, w jaki sposób implant stomatologiczny może pomóc 

Powszechnie uważa się, że implanty stomatologiczne są najbardziej skuteczną, obecnie stosowaną metodą odbudowy brakujących zębów, ponieważ dają one wiele korzyści pacjentom.

Naturalny uśmiech
Implant stomatologiczny wygląda tak jak prawdziwy ząb. Można dopasować wszystkie cechy zęba, takie jak kolor, kształt i kontur. Efektem tego będzie naturalny uśmiech, który przywróci pewność siebie i jakość życia. Wraz z nowymi, lśniącymi zębami widocznymi na zewnątrz powróci także dobre samopoczucie.

Sąsiadujące zęby pozostają nietknięte
Podczas wykonywania innych metod odbudowy często konieczne jest oszlifowanie sąsiadujących zębów, aby zamocować odbudowę w ustach. Implanty stomatologiczne nie mają negatywnego wpływu na sąsiadujące zęby.

Stabilne i dobrze dopasowane
Dzięki temu, że implanty stomatologiczne są dostosowane do kości szczęki, są one zwykle bardziej stabilne, wygodne i długotrwałe niż inne sposoby odbudowy zębów. A do tego są one wykonane z materiałów biokompatybilnych, co oznacza, że ciało ludzkie będzie je dobrze tolerowało.

Długotrwałe i skuteczne rozwiązanie
Implanty stomatologiczne są bardzo trwałe. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji i dobrej higienie jamy ustnej implanty wytrzymają przez wiele lat, a nawet do końca życia. Od założenia pierwszemu pacjentowi nowoczesnych implantów w 1965 r. minęły już dziesięciolecia badań nad ich funkcjonalnością i stabilnością.

Opłacalność
Uważa się, że leczenie za pomocą implantów jest długofalową inwestycją w zdrowie i dobre samopoczucie - czyli inwestycją w życie. W porównaniu do innych sposobów odbudowy koszty początkowo mogą wydawać się wyższe. Jednakże wyższe koszty utrzymania, możliwe dalsze zanikanie kości szczęki i w końcu utrata coraz większej liczby zębów mogą sprawić, że inne sposoby odbudowy staną się w dłuższej perspektywie droższe.

Jedz to co chcesz
Czy po utracie zęba konieczne było zrezygnowanie z ulubionych dań? Implanty stomatologiczne przywrócą wszystkie funkcje jakie pełniły prawdziwe zęby. Niezależnie od tego jak twarde, chrupiące lub ciągnące potrawy lubisz, dzięki implantom stomatologicznym powrócą one do twojego menu.

 

 

Poczuj się w pełni sobą dzięki implantom stomatologicznym.

 

Po wypadku najważniejszą czynnością podejmowaną przez stomatologa jest leczenie rany lub urazu spowodowanego przez wypadek.

Jeżeli ząb został bardzo połamany i nie da się go naprawić, to co z niego zostało będzie usunięte.

Często stomatolog może od razu wszczepić implant z tymczasową koroną, dzięki czemu można znowu żuć i uśmiechać się bezpośrednio po zabiegu. Po wykonaniu końcowej korony, którą dowozi się do kliniki stomatologicznej około trzy miesiące później, można ją połączyć z implantem stomatologicznym bez konieczności przeprowadzania dalszych zabiegów. Można wrócić do zwykłego trybu życia.

Implanty Nobel Biocare zostały zaprojektowane w taki sposób, aby zapewnić natychmiastową funkcjonalność. Jednakże należy spełnić pewne warunki. Porozmawiaj ze swoim stomatologiem, aby dowiedzieć się, czy jest to możliwe w twoim przypadku.

 

Najczęściej oglądane:

godziny przyjęć

poniedziałek 8.00 - 21.00
wtorek 8.00 - 21.00
środa 8.00 - 21.00
czwartek 8.00 - 21.00
piątek 8.00 - 21.00
sobota wg. dyżuru
niedziela nieczynne