NobelActive 3.0 – węższy i mocniejszy

Implant dla wąskich przestrzeni

NobelActive 3.0 jest idealny dla obszarów o ograniczonej przestrzeni, jak brakujące siekacze boczne. Zapewnia wysoką wytrzymałość, którą zwykle trudno uzyskać z implantami o małych średnicach. Testy wskazują na jego ponadprzeciętną wytrzymałość na zmęczenie i skręcanie, w porównaniu z innymi implantami 3 mm na rynku.

Dlaczego NobelActive 3.0?

Umieszczaj implanty bezpiecznie w strefach o ograniczonej przestrzeni

Zaprojektowaliśmy NobelActive 3.0 specjalnie dla sytuacji z wąską przestrzenią, gdzie wcześniej nie mógłbyś wszczepić konwencjonalnego implantu. Z NobelActive 3.0 możesz leczyć brak pojedynczych siekaczy górnych bocznych oraz siekaczy dolnych środkowych i bocznych.

Zyskaj spokój ducha - bezpieczne rozwiązanie kliniczne

Implanty o małej średnicy (Ø < 3.5 mm) pozwalają ci bezpiecznie i przewidywalnie leczyć w sytuacjach, gdzie implanty o tradycyjnej średnicy zwiększałyby ryzyko kliniczne. Takie mogłyby być, na przykład, wskazania z minimalną ilością tkanki twardej i ograniczonym miejscem. Kliniczne wyniki wąskich implantów zostały potwierdzone w kilku badaniach z okresem obserwacji do siedmiu lat. Wyniki wykazują wskaźnik całkowitego przeżycia 97,3% po pięciu latach, dowodząc, że wąskie implanty stanowią bezpieczne rozwiązanie kliniczne.

Wysoka wytrzymałość na zmęczenie

Wytrzymałość zmęczeniowa NobelActive 3.0 z łącznikiem Esthetic Abutment została poddana testom zgodnie z normą ISO 14801:2007, i osiągnęła 160N. Podobna wytrzymałość implantu NP systemu Brånemark, który jest stosowany klinicznie z bardzo niskimi wskaźnikami komplikacji od 1996 roku, wynosi 178N. Ponieważ NobelActive 3.0 może być stosowany w ograniczonej liczbie wskazań w porównaniu do systemu Brånemark, będzie poddawany niższym obciążeniom.

Dla porównania, złamania zdarzały się przy znacznie niższych poziomach obciążeń w przypadku wąskich implantów innych producentów.

Wysoka wytrzymałość na skręcanie

NobelActive 3.0 został zaprojektowany tak, aby wytrzymać ponad dwukrotność zalecanego maksymalnego momentu obrotowego wprowadzania implantu, który wynosi 45 Ncm. Testy z momentem obrotowym powyżej 100 Ncm nie spowodowały uszkodzenia implantu, styku ani przenośnika.

Zwiększona osseointegracja

NobelActive 3.0 posiada unikalną oksydowaną powierzchnię TiUnite Nobel Biocare z wyżłobieniami (Groovy). Zwiększa ona stabilizację implantu w trakcie gojenia poprzez szybszą odbudowę kości i zapewnia długotrwały sukces.

Odkryj TiUnite

Korzystaj z unikalnej konstrukcji NobelActive

Z NobelActive 3.0 będziesz cieszyć się tymi samymi korzyściami, co w przypadku standardowego implantu NobelActive

Odkryj system implanów NobelActive

Dożywotnia gwarancja

NobelActive 3.0 jest objęty dożywotnią gwarancją na produkt.

Chcesz wiedzieć więcej?

Przeczytaj o śródokresowych wynikach wieloośrodkowego badania retrospektywnego z rocznym okresem obserwacji w International Poster Journal.