Chirurgia stomatologiczna, implantologia

Usunięcie zęba, Chirurgiczne leczenie zmian patologicznych, Przygotowanie do protez, Wszczepianie implantów stomatologicznych, Podnoszenie dna zatoki szczękowej

Chirurgia stomatologiczna

Wraz z postępem rozwoju technik chirurgii szczękowej zwiększa się zakres zabiegów możliwych do przeprowadzenia w warunkach ambulatoryjnych, w znieczuleniu miejscowym. Pełny kontakt z pacjentem zmniejsza ryzyko powikłań możliwych przy zastosowaniu znieczulenia ogólnego. Po przeprowadzonym zabiegu pacjent powraca do zdrowia w warunkach domowych, w razie potrzeby pozostając w kontakcie telefonicznym z lekarzem prowadzącym.

Do zabiegów z zakresu chirurgii stomatologicznej wykonywanych w naszym gabinecie w Gliwicach należą:

  • usuwanie zębów w znieczuleniu miejscowym
  • Chirurgiczne usuwanie ósemek
  • resekcja wierzchołków korzeni
  • Zabiegi chirurgiczne na przyzębiu, podcinanie wędzidełek wargi górnej i dolnej
  • sterowana regeneracja tkanek - stosowanie przeszczepów kości własnej i preparatów kościozastępczych w odbudowie wyrostka zębodołowego. Zabiegi sterowanej regeneracji tkanek z użyciem biomateriałów znajdują zastosowanie w odbudowie ubytków struktury kostnej i stosowane są przede wszystkim jako pomocnicze w implantologii. Stosowane są również w innych zabiegach z zakresu chirurgii stomatologicznej a zwłaszcza w wypełnianiu ubytków kostnych w trakcie zabiegu resekcji wierzchołków korzeni zębów lub wyłuszczenia torbieli.
  • Wszczepianie implantów zębowych


Nasze procedury dezynfekcji i sterylizacji są zgodne z normami polskimi oraz europejskimi i zapewniają całkowite bezpieczeństwo w zakresie aseptyki.

Najczęściej zadawane pytania

Zęby mądrości należą do grupy tzw. narządów szczątkowych. Oznacza to, że w toku ewolucji straciły swoją pierwotną funkcję. Często brakuje dla nich miejsca w szczęce, co może prowadzić do stanów zapalnych, stłoczenia zębów czy uszkodzenia sąsiadujących siódemek. Jeśli ósemki wyrzynają się prawidłowo i nie powodują żadnych dolegliwości – nie ma wskazań do ich usuwania.

Zatrzymana ósemka to taka, w której ząb jest prawidłowo ukształtowany, ale nie wyrżnął się ponad powierzchnię dziąsła. Oznacza to, że utknął w kości szczęki – w całości lub częściowo. W takim przypadku w celu jego usunięcia konieczny jest zabieg chirurgiczny.

Nie ma przeszkód, by każdą ósemkę usuwać podczas oddzielnej wizyty, natomiast często spotykaną sytuacją jest usuwanie zębów mądrości "stronami" - po dwa zęby jednocześnie (górną i dolną ósemkę z jednej strony). Zostawiając ósemki po jednej stronie jamy ustnej umożliwiamy sobie w miarę komfortowe przyjmowanie pokarmów w czasie gojenia się rany po ekstrakcji.

Ból dziąsła po usunięciu ósemki jest typowym objawem. Czas rekonwalescencji po wyrwaniu 8 może być różny w zależności od indywidualnych warunków pacjenta, skomplikowania zabiegu oraz przestrzegania zaleceń pooperacyjnych. Rana po wyrwanym zębie jest zwykle bolesna przez 2–3 dni. Dolegliwości bólowe mogą jednak utrzymywać się dłużej.

Umów się na wizytę

Zapraszamy do naszych gabinetów od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 20:00

Umów wizytę

Pozostałe usługi:

Zobacz również:

All on 4

Piękny Uśmiech w Jeden Dzień

Stomatologia estetyczna

Komfort i pewność siebie dzięki poprawie wyglądu zębów, dziąseł i uśmiechu.