Orthoralix 9200 DDE

Orthoralix 9200 DDE wykonuje wysokiej rozdzielczości zdjęcia pantomograficzne, twarzoczaszki, cefalometryczne i tomograficzne w czasie rzeczywistym, redukując dawkę pochłanianą przez pacjenta aż do 70% w porównaniu ze zwykłą kliszą. Aparat jest w prosty sposób podłączany do komputera poprzez złącze sieci LAN. Zdjęcia natychmiast po wykonaniu są zapisywane w folderze pacjenta i mogą podlegać dalszej obróbce i doskonaleniu dzięki oprogramowaniu VixWin.

Parametry:
Dobór parametrów technicznych jest łatwy dzięki funkcji Automatycznej Kontroli Ekspozycji (AEC). Po ustawieniu wielkości pacjenta, AEC mierzy dawkę pozostałą po przejściu wiązki przez ciało pacjenta umożliwiając w czasie rzeczywistym korektę parametrów technicznych tak, aby uzyskać optymalną równowagę pomiędzy kontrastem a zaczernieniem obrazu.

 

Zdjęcia panoramiczne:
Orthoralix 9200 DDE Ceph posiada nowy cyfrowy cefalostat zaprojektowany dla bardzo szybkiego wykonywania projekcji cefalometrycznych. Aby ułatwić obsługę w ograniczonych przestrzeniach uchwyt sensora może być obracany o 90°. Przy zdjęcia bocznych uaktywnia się specjalny precyzyjny Filtr Tkanki Miękkiej automatycznie dopasowując się do profilu pacjenta. Cyfrowy cefalostat może być zainstalowany do aparatu Orthoralix 9200 DDE także w późniejszym terminie.

Projekcje:
Dostępne są następujące projekcje: boczna czaszki (LL), przednio-tylna lub tylno-przednia czaszki (AP/PA), podbródkowo-szczytowa (SV) oraz dłoń z nadgarstkiem.