W przypadku utraty wielu zębów lub bezzębia najczęstszym rozwiązaniem są protezy, czyli tzw. sztuczna szczęka. Dzięki protezie można pozbyć się wielu problemów wywołanych przez braki zębowe. Ale jeżeli nie jest ona dobrze dopasowana lub nie dba się o nią odpowiednio, może to prowadzić do powstania szeregu nowych problemów.
Chcę pozbyć się niewygodnej protezy. Czy mam inne możliwości?
Podrażnione dziąsła i jama ustna
Niektóre osoby noszące protezę cierpią na zakażenia jamy ustnej wywołane przez drożdżaki, które bytują na ich protezach, jeżeli nie są one dobrze dopasowane.
Przesuwające się protezy
Utrata zęba zaburza wzajemną relację pomiędzy zębami a kością. Dziąsło i kość nie są już wystarczająco pobudzane przez zęby i ich korzenie i dlatego kość szczęki zaczyna zanikać, a dziąsła się obniżają. Kiedy to się dzieje, proteza staje się luźna i trzeba ją dostosować. Luźne protezy mogą wywoływać bolesny ucisk w niektórych miejscach, a także bolesne stany zapalne.
Kremy mocujące do protez dają jedynie chwilową ulgę i należy je stosować oszczędnie. Częste stosowanie coraz większej ilości takiego kremu może być uciążliwe, czasochłonne i często przykre dla osób noszących protezy.
Trudności w jedzeniu, mówieniu i uśmiechaniu się
Każda osoba nosząca protezę z pewnością zna to uczucie, kiedy nie może zjeść tego co lubi. A może nawet czuje się niekomfortowo, uśmiechając się lub wypowiadając się publicznie, z powodu lęku przed wypadnięciem protezy w obecności innych osób.
Nowoczesne rozwiązania związane z implantami stomatologicznymi mogą pomóc w pozbyciu się tych problemów i odzyskaniu pełnej funkcji zębów oraz naturalnego wyglądu i dobrego samopoczucia.
Zazwyczaj każdy ząb zastępuje się jednym implantem. Jednakże w przypadku braku wielu zębów lub w przypadkach bezzębia, dostępne są inne rozwiązania. W zależności od stanu kości szczęki i dziąsła nawet dwa do czterech implantów stomatologicznych mogą odbudować cały zestaw zębów w górnej lub dolnej szczęce. Często takie rozwiązanie będzie bardziej korzystne finansowo.
Dowiedz się, w jaki sposób implant stomatologiczny może pomóc uniknąć tych konsekwencji.
Naturalny uśmiech
Nowoczesny implant stomatologiczny wygląda tak jak prawdziwy ząb. Jego kolor, kształt i kontur dopasowuje się, aby był taki sam jak wcześniejsze zęby. Efektem będzie naturalny uśmiech, który przywróci pewność siebie i jakość życia. Wraz z nowymi, lśniącymi zębami widocznymi na zewnątrz powróci także dobre samopoczucie.
Jedzenie i mówienie w prawidłowy sposób
Czy musiałeś zrezygnować z ulubionych dań po utracie zębów? Czy czujesz się skrępowany podczas rozmowy, ponieważ protezy lub brak zębów uniemożliwiają wyraźne mówienie? Implanty stomatologiczne przywrócą wszystkie funkcje jakie pełniły prawdziwe zęby. Niezależnie od tego jak twarde, chrupiące lub ciągnące się potrawy lubisz, dzięki implantom stomatologicznym powrócą one do twojego menu. A także umożliwią wyraźne mówienie podczas długich rozmów z przyjaciółmi.
Zdrowa kość szczęki i zęby sprawiają, że twarz wygląda młodziej
Rozwiązania związane z implantami stomatologicznymi pobudzają kość szczęki, która mogła ucierpieć przez lata noszenia źle dopasowanej protezy. Implanty stomatologiczne wywołują proces zwany osteointegracją (z Greki osteon - kość) zachodzący w kości szczęki, podczas którego implant łączy się z kością i utrzymuje jej dotychczasowe położenie.
Jest jeszcze więcej dobrych wiadomości! Wystarczająca ilość kości szczęki oraz pełny zestaw zębów od środka podtrzymujących wargi mogą zapewnić młodszy wygląd.
Stabilne i dobrze dopasowane
Zapomnij o niewygodnych, przesuwających się protezach. Dzięki temu, że implanty stomatologiczne są dostosowane do kości szczęki, rozwiązanie to jest bardziej stabilne i wygodniejsze niż protezy. Poza tym są one wykonane z materiałów biokompatybilnych, co oznacza, że ciało ludzkie będzie je dobrze tolerowało.
Długotrwałe i skuteczne rozwiązanie
Implanty stomatologiczne są bardzo trwałe. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji i dobrej higienie jamy ustnej implanty wytrzymają przez wiele lat, a nawet do końca życia. Od założenia pierwszemu pacjentowi nowoczesnych implantów w 1965 r. minęły już dziesięciolecia badań nad ich funkcjonalnością i stabilnością. I nadal rozwija się to rozwiązanie.
Opłacalność
Uważa się, że leczenie za pomocą implantów jest długofalową inwestycją w zdrowie i dobre samopoczucie - czyli inwestycją w życie. W porównaniu do innych sposobów odbudowy koszty początkowo mogą wydawać się wyższe. Jednakże wyższe koszty utrzymania, możliwe większe zanikanie kości szczęki i w końcu utrata coraz większej liczby zębów mogą sprawić, że inne sposoby odbudowy będą w dłuższej perspektywie jeszcze droższe.
poniedziałek - piątek | 8.00 - 20.00 |
---|